Szlachetna Paczka 2020

Szlachetna Paczka 2020

Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele!

Pomimo zupełnie wyjątkowej sytuacji, w jakiej wszyscy się znaleźliśmy, nie chcielibyśmy rezygnować z działań, które stały się już tradycją naszej szkoły. W tym roku także chcemy, aby społeczność szkolna przygotowała wspólnymi siłami Szlachetną Paczkę. Wiemy, że obowiązujące obostrzenia powodują, iż zorganizowanie tego przedsięwzięcia będzie zdecydowanie bardziej skomplikowane niż dotychczas, ale również mocno wierzymy, że pomimo tych trudności możemy udowodnić, że nawet teraz pamiętamy o tych, którzy potrzebują wsparcia.

Komu chcemy pomóc w tym roku?

Pan Łukasz jest młodym człowiekiem (37l.), który z powodu choroby ma znacznie ograniczoną sprawność kończyn (porusza się na wózku; ręce też coraz bardziej odmawiają mu posłuszeństwa). Do momentu rozwinięcia się choroby pracował jako stolarz. W ostatnim czasie stracił matkę, ostatnią osobę, która pomagała mu w codziennych zmaganiach. Obecnie mieszka samotnie i utrzymuje się z niewielkiej renty.

W jaki sposób można pomóc?

Połączyć przyjemne z pożytecznym 😊, czyli oderwać się na chwilę od komputera i wybrać się na spacer do szkoły (przy okazji można obejrzeć piękne nowe boisko, które już czeka na powrót uczniów) po to aby:

  1. Przynieść do szkoły konkretne produkty i rzeczy potrzebne panu Łukaszowi (w godzinach otwarcia szkoły); przy wejściu głównym będą ustawione specjalne pudła oznaczone logo Szlachetnej Paczki do których będzie można złożyć przyniesione dary (można je podpisać imieniem i nazwiskiem, lub klasą-jeśli to dar zbiorowy; nie jest to obowiązkowe, ale umożliwi nam podziękowanie osobom zaangażowanym).
  2. Wrzucić pieniądze do puszki (każda kwota się liczy), które znajdować się będą w dwóch miejscach: sekretariacie szkoły i bibliotece (biblioteka jest otwarta: pn.8-10, śr. i pt.15-17). Zebrane środki przeznaczymy na zakup upragnionego przez pana Łukasza pionowego odkurzacza i chwytaka dla osób niepełnosprawnych oraz innych brakujących rzeczy.

Zbiórka potrwa od 24.11 (wtorek) do 9.12 (środa)

Wszystkie szczegóły dotyczące zbiórki znaleźć można w zakładce Szlachetna Paczka.

Z góry dziękujemy za pomoc i zaangażowanie!

                                                                     Rada Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami