Galeria 2017/2018

Zakończenie Roku Szkolnego 2017/2018

Wycieczka klasa III c – 4.05.2018 r. Magiczne Świętokrzyskie

Klasa 6b na warsztatach – AGH w Krakowie. Temat: „Jak działa bateria”

Klasy 5A, 6A i 6B na Zielonej Szkole „TAJEMNICE ŚWIĘTOKRZYSKIEJ PRZYGODY”

W czasie naszej zielonej szkoły zwiedziliśmy m.in.: skansen w Tokarni czyli Muzeum Wsi Kieleckiej, Bodzentyn, zamek w Chęcinach, Babyjagowo, Centrum Kulturowo-Archeologiczne w Nowej Słupi, dawne opactwo benedyktynów na Świętym Krzyżu, Muzeum misyjne o.o. Obłatów, Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach. Zobaczyliśmy wiele ciekawych miejsc, np. Zagdańsk i Dąb Bartek, Sanktuarium w Kałkowie, Geopark w Kielcach i Jaskinie Kadzielni – Odkrywców, Prochownię i Szczelinę. Spacerowaliśmy też po Świętokrzyskim Parku Narodowym – „drogą królewską” weszliśmy na Święty Krzyż, byliśmy na Łysicy i przy cudownym źródełku św. Franciszka. Nie zabrakło i innych atrakcji – gier i zabaw na świeżym powietrzu, biesiady przy ognisku, dyskoteki itp.

______________________________________________________________________________

Klasa 6A w Muzeum Armii Krajowej – warsztaty: „Za Naszą Wolność i Waszą – odkryj historię WP”

Z okazji 100. rocznicy utworzenia Wojska Polskiego uczestniczyliśmy w zajęciach przybliżających działalność polskiej armii w pierwszej połowie XX wieku. Stanowiły one połączenie aktywnego zwiedzania, warsztatów i gry terenowej.

Apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 55

W dniu 23 marca w naszej szkole miały miejsce warsztaty połączone z pokazem i nauką tańców irlandzkich. Wydarzenie zostało zorganizowane z okazji międzynarodowych obchodów Dnia Świętego Patryka – patrona Irlandii. Warsztaty przeprowadziły tancerki z Zespołu Tańców Irlandzkich ERIU.

Uczniowie klas IV-VII mieli okazję wysłuchać prelekcji popartej prezentacją multimedialną dotyczącą biografii św. Partyka, legend związanych z jego życiorysem, tradycjami oraz sposobem świętowania tego dnia na świecie (również w Polsce). Następnie uczniowie obejrzeli trzy pokazy tańca irlandzkiego w wykonaniu w/w tancerek; w baletkach i w butach do stepu. Na koniec przyszedł czas na część praktyczną: uczniowie poznali, ćwiczyli i świetnie się bawili w rytmach irlandzkiego tańca grupowego Ceilidh.

_________________________________________________________________________

Konkurs recytatorski „Wolność kocham i rozumiem, wolności oddać nie umiem” 1 II 2018 r. – XVII Festiwal Kultury Szkół Dzielnicy XI – etap szkolny

Rekolekcje Wielkopostne – 19,20,21 marca 2018 r.

5A na warsztatach i wystawie w Muzeum Narodowym i Domu Mehoffera.

London Calling – prezentacja projektu klas 7

___________________________________________________________________________

Walentynki 2018 r.

Konkurs recytatorski „Małe szczęścia”- 1 II 2018 r. – XVII Festiwal Kultury Szkół Dzielnicy XI – etap szkolny

******************************************************************************************************

„Pierwsze kroki na śniegu”  postawili uczniowie klas IV i V – 18.01.2018 r,

Klasa 5a na warsztatach – Politechnika Krakowska

___________________________________________________________________________

W I edycji Ligi Szkół Krakowskich w narciarstwie alpejskim Maja startując w barwach SP 55 zdobyła 1 miejsce w swojej kat. wiekowej. Przed nami jeszcze trzy edycje 🙂 Walczymy o jak najwyższe miejsce w generalce.

______________________________________________________________________________

GLORIA IN EXCELSIS DEO – JASEŁKA 2017

_____________________________________________________________________________

Spotkanie z Mikołajem w klasie I A

_____________________________________________________________________________

19.12.2017 klasa 5A w na WYSTAWIE FIGUR STALOWYCH i warsztatach „Magia w kuchni” w Muzeum Inżynierii Miejskiej

Wycieczka klasy III B – warsztaty kulinarne Pizza Dominium –  4.12.2017

Wycieczka klasy III B – warsztaty ekologiczne MPO – Barycz – 2.10.2017

Mikołajki w Laser Parku klasy 5a i 6b

W dniach 20.11(dziewczynki) oraz 22.11(chłopcy) odbyły się drużynowe mistrzostwa Krakowa w badmintonie.
Nasze reprezentacje uplasowały się na czwartych miejscach w swoich kategoriach.
Gratulujemy świetnego występu i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach sportowych.

Apel z okazji Święta Niepodległości

Apel – 26 X 2017 r. – podsumowanie konkursów zorganizowanych z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych: klasy I – IV

Apel – 26 X 2017 r. – podsumowanie konkursów zorganizowanych z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych: klasy V – VII

Wycieczka do Warszawy 18-20.10.2017 r. – klasy 5a, 7a, 7b, 7c

Wycieczka klasy III B do Muzeum Archeologicznego w Branicach 28.09.2017 r.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018