Rewitalizacja boiska szkolnego

Od wakacji roku 2020 boiska przy SP 55 i tereny do nich przyległe zostały oddane czasowo pod Zarząd Infrastruktury Sportowej, który był inwestorem i nadzorował program rewitalizacji boisk przyszkolnych. Prace trwały kilka miesięcy, ale efekt końcowy może zachwycić niejednego sceptyka.

Przedmiotem inwestycji była modernizacja boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni z trawy sztucznej oraz boiska do gry w siatkówkę, bieżni prostej oraz wymaganej infrastruktury sportowej, czyli piłkochwytów wokół boiska, urządzeń sportowych, ławek, koszy na śmieci
i stojaków rowerowych. Wszystkie modernizowane obiekty połączone zostały nowymi ciągami pieszymi wykonanymi z kostki betonowej. Na boisku do piłki nożnej zainstalowano także nowe bramki. Zamontowane urządzenia posiadają wymagane certyfikaty zgodności z normą,
a wykonane zostały z dobrej jakości materiałów.

Wartość tej inwestycji to ponad 600 tysięcy złotych uzyskanych z Budżetu Miasta Krakowa, a jej patronami byli Panowie: Rafał Komarewicz Wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa oraz Dominik Homa – Radny Miasta Krakowa, Wiceprzewodniczący Komisji Sportu i Kultury Fizycznej, oraz Radny Dzielnicy XI Podgórze Duchackie. To dzięki ich zaangażowaniu i owocnej współpracy z Dyrektorem SP 55 Panem Januszem Świerczkiem udało się zrealizować to przedsięwzięcie. Dzięki rewitalizacji wspomnianych obiektów dzieci i młodzież mają godne warunki do grania w piłkę, a mieszkańcy Woli Duchackiej kolejny zmodernizowany obiekt sportowy na mapie Krakowa. Jak widać obietnice przedwyborcze naszych radnych da się wprowadzić w czyn.

Zmodernizowane boiska nawet zimą i w czasie przymusowej izolacji są miejscem, w którym bez względu na porę dnia, dzień tygodnia i pogodę można spotkać aktywnych użytkowników. Przychodzi młodzież pograć w piłkę, młodsze dzieci pobiegać oraz całe rodziny, aby aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. W pogodne dni można spotkać też emerytów, którzy wracając z zakupów, lubią odpocząć na nowych ławeczkach. Jak się okazuje miejsce to może służyć osobom w każdym wieku.

 

Aby ta inwestycja posłużyła długo nie tylko uczniom, ale i wszystkim okolicznym mieszkańcom, którzy chętnie odwiedzają podczas spacerów boisko szkolne, warto przypomnieć kilka zasad bezpiecznego i właściwego użytkowania:

  1. Na teren przyszkolny obowiązuje zakaz wprowadzania psów.
  2. Na terenie przyszkolnym obowiązuje zakaz palenia papierosów i wnoszenia oraz spożywania napojów alkoholowych.
  3. Na terenie boisk/bieżni wymagane i dopuszczalne jest tylko obuwie sportowe bez korków, tylko na płaskiej podeszwie.
  4. Zabronione jest malowanie powierzchni boisk/bieżni kredą lub innymi środkami.
  5. Na terenie boisk/bieżni nie wolno ustawiać przedmiotów i urządzeń mogących wywierać nacisk oraz przedmiotów o ostrych krawędziach.
  6. Po boiskach/bieżni nie wolno jeździć na rolkach, łyżworolkach, deskorolkach, hulajnogach, rowerach, motorowerach i innych pojazdach mechanicznych.

Dbajmy o to nasze wspólne mienie, aby w nienaruszonym stanie mogły z niego korzystać kolejne pokolenia mieszkańców Woli Duchackiej.