Ostatnie pożegnanie przyjaciela SP 55 Kapitana Włodzimierza Wolnego

W dniu 16 lipca 2021 roku na cmentarzu przy ul. Wspólnej na Woli Duchackiej Zachód pożegnaliśmy kapitana Włodzimierza Wolnego, żołnierza Armii Krajowej, wieloletniego przyjaciela szkoły, orędownika troski o miejsca pamięci narodowej.

Przez lata zabiegał o upamiętnienie ważnych dla społeczności lokalnej miejsc związanych z historyczną przeszłością.
Z jego inicjatywy powstał na miejscowym cmentarzu  Grób Nieznanego Żołnierza oraz Krzyż Katyński, upamiętniający zamordowanych w Katyniu i poległych na wszystkich frontach II wojny światowej. Potem przekazał wyżej wspomniane miejsca pamięci narodowej pod opiekę naszej szkole SP nr 55.

Przez 30 lat spotykaliśmy się razem (uczniowie, nauczyciele i społeczność lokalna) w tych miejscach z okazji rocznic patriotycznych i świąt narodowych. Wielokrotnie odwiedzał nas w szkole, spotykał się z młodzieżą, ucząc ich prawdziwej historii i opowiadając o swoich wojennych losach. Przez całe swoje dorosłe życie (3 sierpnia ukończyłby 100 lat!), troszczył się o lokalne i ojczyźniane potrzeby i wartości.

Odszedł na wieczną wartę do Pana.

Koniec służby Panie Kapitanie Wolny!

Odpocznij sobie!

Pozostajesz w naszej wdzięcznej pamięci.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 55 w Krakowie