Osiemdziesiąta rocznica zbrodni katyńskiej

Kwiecień, to miesiąc pamięci narodowej. To czas szczególnej refleksji i pamięci o tych, którzy nigdy nie wrócili do swojej Ojczyzny, do swoich matek, żon i dzieci.

W tym roku ( z powodu pandemii) nie możemy spotkać się pod Krzyżem Katyńskim na cmentarzu przy ulicy Wspólnej w Krakowie. Pamiętamy  jednak o tysiącach naszych rodaków,  którzy 80 lat temu zostali w bestialski sposób pomordowani na Wschodzie.

Prawda o Katyniu to bolesna i tragiczna karta w historii naszego narodu. Przez wiele lat ukrywana, zniekształcana i poniewierana. Poznanie jej i pamięć – to nasz moralny obowiązek.

Komentarz:

Uczniowie klasy 7 B, przygotowali już uroczystość, która miała się odbyć pod Krzyżem Katyńskim. Ze względu na zaistniałą sytuację, program patriotyczny zostanie zaprezentowany w innym terminie.

Młodzież i Nauczyciele Szkoły Podstawowej wraz z Samorządem Uczniowskim.

Fot.Archiwum