Wycieczka szkolna “Włochy w Pigułce”

W dniach 4 – 8 czerwca 2024 r. pokonaliśmy autokarem ponad 3,5 tys. km, odwiedziliśmy 3 państwa (nie licząc tych, przez które tylko przejeżdżaliśmy), poznaliśmy najważniejsze zabytki: Wenecji, San Marino, Rzymu i Watykanu.

Zwiedzanie Wenecji rozpoczęliśmy od przeprawy tramwajem wodnym po kanałach tego zabytkowego miasta. Następnie spacerowaliśmy z lokalnym przewodnikiem po centrum – od Placu św. Marka do mostu Rialto. Był czas i na zachwyt, i na lunch, i na pamiątki.

Po noclegu i śniadaniu w Lido di Savio skorzystaliśmy z uroków Riwiery Adriatyckiej – plażowaliśmy. Po południu odwiedziliśmy San Marino.

Czwartego dnia udaliśmy się do Rzymu. Zwiedziliśmy Bazylikę św. Piotra w Watykanie, a spacerując najpiękniejszymi ulicami i placami, podziwialiśmy Wieczne Miasto i architekturę Imperium Romanum.

To był niezwykle emocjonujący czas! – Podsumowując wycieczkę, jeden z jej uczestników powiedział: „Każde pięć minut tej wycieczki to jak 15 sekund Wenty”.