Wycieczka klasy 5a i 5b do Geoparku i Jaskini Raj

21 października 2021 r. klasy 5a i 5b uczestniczyły w wycieczce edukacyjnej do Geoparku, Jaskini Raj i Centrum Neandertalczyka.

W Geoparku m. in. zaangażowaliśmy się w „Misję Chronos” – grę zespołową, której celem było udzielenie poprawnych odpowiedzi na 10 pytań ukrytych w różnych miejscach Stacji Badawczej Chronos. Częścią gry był też seans w kinie 5D – wirtualna wędrówka przez kolejne warstwy geologiczne. Pozwoliła nam ona na poznanie budowy Ziemi, a napotkane w trakcie podróży skamieniałości dały nam możliwość poznania środowisk sprzed milionów lat i zrozumienia zmian, jakim podlegały one w czasie geologicznym.

Następnie zwiedziliśmy Jaskinię Raj – jedną z najpiękniejszych jaskiń krasowych naszego kraju, zachwycającą bogactwem i różnorodnością kalcytowych form naciekowych. Występują tutaj skupiska stalaktytów o unikatowym na skalę światową zagęszczeniu.

Odwiedziliśmy również Centrum Neandertalczyka, w którym zbiegają się pradawne losy człowieka z najnowszymi odkryciami współczesnej nauki. Podczas wyprawy do epoki lodowcowej poznaliśmy warunki życia neandertalczyków, zobaczyliśmy np. inscenizację polowań i życia codziennego, naturalnych rozmiarów replikę mamuta, replikę czaszek ludzi pierwotnych, hologram 3D czaszki neandertalczyka i in.

Dokumentację fotograficzną, autorstwa Pani Doroty Białkowskiej, można obejrzeć klikając w link zamieszczony poniżej:  ZDJĘCIA – wycieczka 5a i 5b do Geoparku i Jaskini Raj