Wycieczka edukacyjna „Śladami Rzymian”

W piątek, 21 października 2022 r. uczniowie klasy 6a i 6b pojechali na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Po spacerze na Łysą Górę, zobaczyli Gołoborza, zwiedzili klasztor Misjonarzy na Świętym Krzyżu oraz Muzeum Misyjne z zabytkami kultur z różnych stron świata.

Następnie pieszo udali się do Nowej Słupi, by w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Świętokrzyskiego przenieść się w czasy starożytnych hutników i w świat żelaza, od kosmicznych początków tego pierwiastka aż po mineralizację skał znalezionych w kopalni w Rudkach oraz świat barbarzyńców, którzy stworzyli na terenie dzisiejszego regionu świętokrzyskiego wielki ośrodek produkcji żelaza.

Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie starożytnej osady z ery żelaza, odtworzonej na podstawie autentycznych archeologicznych znalezisk odkrytych przede wszystkim na terenie Polski.

Dokumentację fotograficzną, autorstwa Pani Doroty Białkowskiej, można obejrzeć klikając w link: ZDJĘCIA – wycieczka 6a i 6b „Śladami Rzymian”