Szlachetna Paczka

Szlachetna Paczka- finał już tuż, tuż….

Rodzice i Uczniowie!

Powoli zbliżamy się do kolejnego finału akcji „Szlachetna Paczka”- oficjalna zbiórka trwa do czwartku, potem już tylko wielkie pakowanie i przekazanie paczek do magazynu w najbliższy weekend. Rodzina, którą postanowiliśmy wesprzeć, wyraziła chęć spotkania z darczyńcami, tak więc delegacja, która zawiezie paczkę będzie (po raz pierwszy) miała szansę przekazać później w szkole osobistą relację z momentu wręczenia paczki. Zebrane fundusze pozwolą na wykupienie leków na receptę dla Pani Beaty i mamy nadzieję, że również na spełnienie marzenia tj.wycieczkę do pobliskiego sanktuarium.

Jeśli ktoś jeszcze chciałby dołączyć się do naszego wspólnego dzieła to serdecznie zachęcamy:). Dary można przynosić najpóźniej do piątku- w czwartek rozpoczniemy już pakowanie, ale ostatecznie zamkniemy paczki w piątek, więc coś jeszcze będzie można dołożyć w ten ostatni dzień.

Poza lekami na receptę, rodzina potrzebuje również różnych artykułów medycznych, farmaceutycznych czy kosmetycznych, które wspomagają proces leczenia. Poniżej znajduje się lista artykułów, których jeszcze nie mamy, a bardzo by się przydały:

Rinotac- spray regenerujący do nosa;

Octenisept spray- preparat do dezynfekcji;

Przylepce do cięcia;

Maxibiotic – maść antybiotyczna – 2 op.;

Bisacodyl-tabletki – 3 op;

Furaginum – 3 op.;

Lacrimal- krople do oczu – 3 op.;

Cataroft- krople do oczu;

Lioton-żel;

Traumon- żel – 2 op.,

Naproxen – maść, 2 op.;

Spirytus salicylowy – 10 op.

Z całego serca dziękujemy tym wszystkim osobom, które wsparły już akcję w tym roku!:)

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

„Szlachetna Paczka 2019”

Już po raz siódmy serdecznie zapraszamy Uczniów i ich Rodziców do udziału w akcji Szlachetna Paczka!

Zbiórka na terenie szkoły odbędzie się w terminie:

21.11 (czwartek)  – 5.12 (czwartek)

Opis rodziny:

Pani Beata (37) razem ze swoją mamą Anną (67) tworzą piękną i silnie związaną ze sobą rodzinę. Pani Beata od wielu lat cierpi na problemy onkologiczne i hematologiczne. Z tego względu zmuszona była przejść zabieg przeszczepu szpiku kostnego. Cierpi ponadto na martwicę kości, która w ostatnim czasie zaczęła postępować w znacznym zakresie. Stan zdrowia oraz częste wizyty lekarskie u wielu specjalistów (często kilkudniowe pobyty w klinikach) uniemożliwiają podjęcie stałej pracy oraz niezwykle utrudniają codzienne funkcjonowanie. Pani Beata powinna przyjmować regularnie określone leki oraz dwa razy w ciągu roku poddawać się chemioterapii, jednak z uwagi na sytuację finansową nie może pozwolić sobie na zapewnienie wymaganych terapii i lekarstw. Z kolei pani Anna cierpi na problemy z nadciśnieniem i ma coraz większe problemy z poruszaniem się. Rodzina żyje bardzo skromnie. Utrzymuje się głównie z emerytury pani Anny, zasiłków pielęgnacyjnych oraz ze sprzedaży tomików poezji pisanych przez panią Beatę. Po odliczeniu kosztów utrzymania i wykupieniu niezbędnych lekarstw (2035 zł), pozostaje im na życie ok. 67 zł na osobę.

Piękno Rodziny

Pani Beata i pani Anna są niezwykle pokornymi osobami. Bohatersko przyjęły wszystko, co przyniosło życie, nie poddają się i każdego dnia stawiają czoła problemom. Pomimo choroby, Pani Beacie udało się ukończyć studia, a nawet zrobić doktorat. Pasją pani Beaty jest poezja – pisze wiersze, wydaje swoje tomiki, dzięki czemu chociaż w części jest w stanie finansować duże koszty swojego leczenia. Razem ze swoją mamą bardzo lubi rozwiązywać krzyżówki. Obie kochają także podróże, chociaż już dawno nigdzie nie mogły pojechać. Rodzina wykazuje niezwykły i porywający szacunek do życia i każdego człowieka – genialnie się z nimi rozmawia. Pani Beata i jej mama mają jedno wielkie marzenie, którego niestety nikt nie może zagwarantować – zdrowie i spokojne życie, bez nieustannych wizyt lekarskich i często bolesnych terapii.

Trzy kluczowe potrzeby Rodziny

1. Lekarstwa (Możemy pomóc w ich zakupie poprzez kontakt z koordynatorem Szlachetnej Paczki, który jest w posiadaniu recept p.Beaty)

Są to lekarstwa na receptę, które pochłaniają najwięcej funduszy, a i tak rodzina nie jest w stanie wykupić wszystkich jakie potrzebuje. Ze względu na ciężką chorobę Pani Beaty oraz pogarszający się wraz z wiekiem stan Pani Anny zakupienie lekarstw znacznie odciąży rodzinę na pewien czas.

1. Żywność

Z uwagi na ważniejsze potrzeby (leki) lodówka często świeci pustkami, rodzina ma problem z zapewnieniem wystarczającej ilości żywności

1. Środki czystości

Rodzina ma problem z zakupem środków czystości, z uwagi na pilniejsze wydatki (leki, żywność).

JAK MOŻEMY POMÓC?

Żywność trwała: Herbata, Kasza, Cukier, Makaron, Olej, Ryż, Mąka, Dżem, Konserwy Mięsne i rybne (sałatka rybna NEPTUN), Warzywa w puszkach, Miód

Inna żywność Soki owocowe (bez bananowych)
Środki czystości: Proszek do prania, Płyn do płukania, Płyn do mycia naczyń, Pasta do zębów, Szczoteczka do zębów