Szlachetna Paczka

 

 

W grudniu w naszej szkole Samorząd Uczniowski po raz siódmy już zorganizował zbiórkę charytatywną w ramach akcji “Szlachetna Paczka”. W zbiórkę zaangażowali się uczniowie, nauczyciele i rodzice – wszystkim chcielibyśmy bardzo gorąco podziękować za przekazane dary oraz fundusze. Z zebranych rzeczy udało się nam stworzyć  18 paczek,  które 8 grudnia przekazaliśmy Pani Bacie i jej mamie.

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki

Kiedy zadzwoniłem do pani Beaty z informacją, że zapakowaliśmy wszystkie paczki i wyjeżdżamy z magazynu, dało się słyszeć dużą radość w jej głosie, ale i pozytywne zniecierpliwienie. Rodzina bowiem bardzo cieszyła się z faktu, że darczyńcy wyrazili chęć osobistego przekazania przygotowanych paczek. Razem z darczyńcami do rodziny udało się aż czterech wolontariuszy, gdyż pani Beata jest bardzo lubianą osobą w okolicy i wielu członków drużyny wolontariuszy chciało cieszyć się z możliwości przekazania jej paczek. Kiedy zaczęliśmy wnosić poszczególne paczki do mieszkania rodziny, pani Beata i jej mama czasami łapały się za głowę, nie dowierzając w powiększającą się ilość kolorowych pudełek pojawiających się wokół nich. Po wniesieniu wszystkich osiemnastu prezentów i po wejściu wszystkich uśmiechniętych wolontariuszy i darczyńców, w pokoju zrobiło się dosyć ciasno. Wydawało się, że początkowo pani Anna i pani Beata nie wiedzą co powiedzieć, więc zaproponowałem żebyśmy wszyscy wspólnie (rodzina, darczyńcy i wolontariusze) przystąpili do otwierania cudownie zapakowanych paczek. Zawartość każdej z nich niezwykle cieszyła rodzinę. Kiedy pomagałem przenosić żywność czy środki czystości do maleńkiej kuchni, pani Beata na osobności mówiła mi, że w końcu nie będzie pustej lodówki, że jest tyle pysznego jedzenia, że będą prawdziwe święta. Następnie zaczęliśmy otwierać nietypowo zapakowany podarunek, którym okazał się być piękny dywan. Pani Anna ciesząc się na jego widok, żartowała, że chyba się będzie do niego przytulać, bo jest taki miły w dotyku. Po rozpakowaniu paczek, wszyscy wspólnie usiedliśmy i zaczęliśmy już na spokojnie rozmawiać. Pani Anna opowiadała nam o bohaterskiej i żmudnej walce o ratowanie zdrowia i życia swojej córki. Dało się odczuć, że mocno kocha panią Beatę i wszystko by dla niej zrobiła. Darczyńcy zainteresowani poezją tworzoną przez panią Beatę spytali, czy można gdzieś zapoznać się z jej twórczością. Niestety rodzina nie posiadała już żadnego tomiku, ale obiecali, że poprzez wolontariuszy przekażą jakiś w przyszłości. Na koniec spotkania zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcia, złożyliśmy sobie życzenia świąteczne i w bardzo sympatycznej atmosferze pożegnaliśmy się. Warto dodać także, że następnego dnia otrzymałem od pani Beaty wiadomość, że jej mama długo nie mogła zasnąć i do późnej nocy układała sobie na pólkach otrzymaną żywność i środki czystości, założyła również nową pościel. Pani Beata powiedziała, że dawno nie widziała swojej mamy tak radosnej i nawet musiała przy niej czuwać w obawie przed wystąpieniem problemów sercowych, z uwagi na takie emocje i radość.

Słowo od Rodziny

Pani Beata i pani Anna jeszcze raz serdecznie dziękują Państwu za okazaną pomoc. Prosiły, abym powtórzył raz jeszcze, że Państwa pomoc jest dla nich ratunkiem, który godnie pozwoli przetrwać kilka najbliższych miesięcy. Proszą, żeby jeszcze raz przekazać Państwu krótkie i proste, ale jakże piękne „Bóg zapłać”.
Pani Beata obiecuje, że postara się przekazać państwu jeden z tomików poezji jej autorstwa.

Słowo od Wolontariusza

Szanowni Darczyńcy, z całego serducha dziękuję Państwu za przygotowanie pięknej pomocy dla pani Beaty i jej mamy. Jestem szczerze wdzięczny, że zdecydowaliście się Państwo wesprzeć akurat tę rodzinę i troszkę pomóc jej w zmaganiu się z codziennością. Bardzo dziękuję, że miałem zaszczyt razem z Wami pojechać do rodziny i cieszyć się ze wspólnego przekazania pięknych paczek.

 

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

„Szlachetna Paczka 2019”

Już po raz siódmy serdecznie zapraszamy Uczniów i ich Rodziców do udziału w akcji Szlachetna Paczka!

 

Zbiórka na terenie szkoły odbędzie się w terminie:

21.11 (czwartek)  – 5.12 (czwartek)

Opis rodziny:

Pani Beata (37) razem ze swoją mamą Anną (67) tworzą piękną i silnie związaną ze sobą rodzinę. Pani Beata od wielu lat cierpi na problemy onkologiczne i hematologiczne. Z tego względu zmuszona była przejść zabieg przeszczepu szpiku kostnego. Cierpi ponadto na martwicę kości, która w ostatnim czasie zaczęła postępować w znacznym zakresie. Stan zdrowia oraz częste wizyty lekarskie u wielu specjalistów (często kilkudniowe pobyty w klinikach) uniemożliwiają podjęcie stałej pracy oraz niezwykle utrudniają codzienne funkcjonowanie. Pani Beata powinna przyjmować regularnie określone leki oraz dwa razy w ciągu roku poddawać się chemioterapii, jednak z uwagi na sytuację finansową nie może pozwolić sobie na zapewnienie wymaganych terapii i lekarstw. Z kolei pani Anna cierpi na problemy z nadciśnieniem i ma coraz większe problemy z poruszaniem się. Rodzina żyje bardzo skromnie. Utrzymuje się głównie z emerytury pani Anny, zasiłków pielęgnacyjnych oraz ze sprzedaży tomików poezji pisanych przez panią Beatę. Po odliczeniu kosztów utrzymania i wykupieniu niezbędnych lekarstw (2035 zł), pozostaje im na życie ok. 67 zł na osobę.

Piękno Rodziny

Pani Beata i pani Anna są niezwykle pokornymi osobami. Bohatersko przyjęły wszystko, co przyniosło życie, nie poddają się i każdego dnia stawiają czoła problemom. Pomimo choroby, Pani Beacie udało się ukończyć studia, a nawet zrobić doktorat. Pasją pani Beaty jest poezja – pisze wiersze, wydaje swoje tomiki, dzięki czemu chociaż w części jest w stanie finansować duże koszty swojego leczenia. Razem ze swoją mamą bardzo lubi rozwiązywać krzyżówki. Obie kochają także podróże, chociaż już dawno nigdzie nie mogły pojechać. Rodzina wykazuje niezwykły i porywający szacunek do życia i każdego człowieka – genialnie się z nimi rozmawia. Pani Beata i jej mama mają jedno wielkie marzenie, którego niestety nikt nie może zagwarantować – zdrowie i spokojne życie, bez nieustannych wizyt lekarskich i często bolesnych terapii.

Trzy kluczowe potrzeby Rodziny

  1. Lekarstwa (Możemy pomóc w ich zakupie poprzez kontakt z koordynatorem Szlachetnej Paczki, który jest w posiadaniu recept p.Beaty)

Są to lekarstwa na receptę, które pochłaniają najwięcej funduszy, a i tak rodzina nie jest w stanie wykupić wszystkich jakie potrzebuje. Ze względu na ciężką chorobę Pani Beaty oraz pogarszający się wraz z wiekiem stan Pani Anny zakupienie lekarstw znacznie odciąży rodzinę na pewien czas.

  1. Żywność

Z uwagi na ważniejsze potrzeby (leki) lodówka często świeci pustkami, rodzina ma problem z zapewnieniem wystarczającej ilości żywności

  1. Środki czystości

Rodzina ma problem z zakupem środków czystości, z uwagi na pilniejsze wydatki (leki, żywność).

JAK MOŻEMY POMÓC?

Żywność trwała: Herbata, Kasza, Cukier, Makaron, Olej, Ryż, Mąka, Dżem, Konserwy Mięsne i rybne (sałatka rybna NEPTUN), Warzywa w puszkach, Miód

 

Inna żywność Soki owocowe (bez bananowych)
Środki czystości: Proszek do prania, Płyn do płukania, Płyn do mycia naczyń, Pasta do zębów, Szczoteczka do zębów

Płyny czyszczące, Szampon

Wyposażenie mieszkania:  Ręczniki, Pościel 160×200(poszwa, prześcieradło), 1 Poduszka duża, Kołdra
Brakujące sprzęty: Mały dywanik pokojowy na podłogę (do położenia na płytkach)
Specjalne upominki: Słodycze

 

Inne potrzeby:

Środki do opatrywania ran, odkażania: plastry, bandaże, woda utleniona, gaziki; krem NIVEA SOFT (nie uczula p. Beaty)

Odzież:

KATEGORIA ROZMIAR Uwagi
Zimowe Rękawiczki zimowe (p.Beata) S Szczupła budowa ciała
Zimowe Rękawiczki zimowe (p.Anna) S Szczupła budowa ciała

 

Potrzeby, które nie są rzeczami:

Rodzina ucieszyłaby się z jakiegoś małego wyjazdu do jakiegoś pobliskiego sanktuarium katolickiego (np.Kalwaria Zebrzydowska)

 

 

Razem możemy więcej!!!