Szlachetna Paczka

„Szlachetna Paczka 2018 „

Już po raz szósty serdecznie zapraszamy Uczniów i ich Rodziców do udziału w akcji Szlachetna Paczka!

Zbiórka na terenie szkoły odbędzie się w terminie:

26.11 (poniedziałek)  – 6.12 (czwartek)

Od 26.11 – 2.12 będzie można również wesprzeć paczkę finansowo (zbiórka do puszek) – mamy nadzieję, że uda się nam dzięki temu sfinansować zakup węgla, który pani Marianna wymieniła jako najważniejszą potrzebę.

W tym roku chcemy pomóc starszej, 82-letniej pani Mariannie, mieszkającej nieopodal Krakowa.

Opis wybranej osoby:

Pani Marianna jest samotną, schorowaną 82-letnią osobą. Wraz z mężem pracowała na roli, z czego dotychczas się utrzymywali. W wolnych chwilach szyła ubrania dla sąsiadów i znajomych.

Od śmierci męża pani Marianna podupadła na zdrowiu. Uniemożliwiło jej to dalszą pracę w polu. Obecnie pani Marianna cierpi na cukrzycę, nadciśnienie, częściowo straciła wzrok.

Ciężkie warunki mieszkaniowe – brak dostępu do bieżącej wody, stare okna, rozpadający się piec i nieocieplone ściany nie pozwalają pani Mariannie godnie spędzić ostatnich lat życia. Woda dostarczana jest jej w 5 litrowych butelkach co drugi dzień. Pani Marianna ledwo sama się porusza i nie ma siły podnosić tak ciężkich butelek żeby nalać sobie picie.

Pani Marianna marzy tylko o tym, aby było jej ciepło. Miesięcznie, po odliczeniu kosztów leczenia i utrzymania domu, z emerytury w wysokości 1000 zł. zostaje jej na życie 436 zł. Mimo wieku i choroby pani Marianna cały czas troszczy się o swoją siostrzenicę. Chętnie dzieli się z nią tym co ma. Miesięczne dochody nie pozwalają Pani Mariannie na zakup odpowiedniej ilości węgla (dwie tony) na zimę, ciepłych ubrań oraz żywności.

JAK MOŻEMY POMÓC?

Żywność trwała: Herbata, Kasza, Cukier, Makaron, Olej, Ryż, Mąka, Dżem
Inna żywność produkty dla cukrzyków, sucharki, mleko, woda pitna
Środki czystości: Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Pasta do zębów, Szczoteczka do zębów

Płyny czyszczące, Szampon

Wyposażenie mieszkania: Koc, Ręczniki, Pościel(poszwa,prześcieradło), Poduszka,Kołdra
Brakujące sprzęty: wersalka
Specjalne upominki: komplet na zimę – czapka, szalik, rękawiczki
Odzież

KATEGORIA ROZMIAR/wzrost Uwagi
Zimowe/przejściowe spodnie 150 cm Drobna budowa ciała, Ciemny kolor
Zimowe/przejściowe Bluzka 150 cm Drobna budowa ciała, Ciemny kolor
Zimowe/przejściowe Kurtka 150 cm Drobna budowa ciała, Ciemny kolor
Zimowe/przejściowe sweter 150cm Drobna budowa ciała, Ciemny kolor
Obuwie:

Rodzaj Kategoria Rozmiar
  zimowe, przejściowe Kozaki ( łatwe w zakładaniu 37,5
Potrzeby, które nie są rzeczami:

Wsparcie w codziennych obowiązkach, naprawa studni.

Razem możemy więcej!!!