Razem na jednym podwórku.

Razem na jednym podwórku

 

W dniu 8 listopada 2018 roku na placu Szkoły Podstawowej nr 55 i Zespołu Szkół Specjalnych nr 11 przy ul. Dobczyckiej 20 w Krakowie odbyła się uroczystość upamiętniająca stulecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczestniczyli w niej zaproszeni goście: Pan Edward Kucała – Przewodniczący Łagiewnickiego Towarzystwa Kulturalnego, Pan Kazimierz Bożek – Zastępca Przewodniczącego Rady Dzielnicy XI, Pani Teresa Grzybowska – Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury im. K. I. Gałczyńskiego przy ul. Beskidzkiej radna Dzielnicy XI oraz gospodarze: Dyrektor Pan Janusz Świerczek i Dyrektor Pan Paweł Szczawiński, a także przedstawiciele uczniów SP nr 55 klasa 2a i 7b, uczniowie ZSS nr 11 i nauczyciele.

Po krótkich przemówieniach dyrektorów szkół, uczennice klasy 2a Emilka Jaśkaniec i Inga Rocławska wyrecytowały wiersze o ojczyźnie. Następnie Dyrektor ZSS nr 11 wraz z uczniami Anią i Kacprem odsłonili pamiątkową tablicę, a Dyrektor SP nr 55 wraz z uczniami Izą i Bartoszem posadzili symboliczne drzewko. Ta wspaniała lekcja patriotyzmu zakończyła się słowami Romana Dmowskiego: „Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować”.

Pomysłodawcą tego uroczystego wydarzenia był Pan Wojciech Czapliński, wsparciem i pomocą w realizacji nauczycielki Justyna Kostucha, Irena Łopatowska, a fundatorami Dyrektorzy obu szkół.