Obchody Dni Katyńskich – 12 kwietnia 2024 r.

W tym roku przypada 84. rocznica zbrodni katyńskiej.

W piątek, 12 kwietnia 2024 r., w imieniu całej społeczności szkolnej uczciliśmy pamięć polskich oficerów i wszystkich, którzy zginęli zamordowani podstępnie i bestialsko na rosyjskiej ziemi z rozkazu władz politycznych ówczesnej Rosji.

O godz. 9.45 rozpoczął się apel patriotyczny pt. „Katyń 1940 – Golgota Wschodu” przygotowany przez uczniów klasy 7a. Następnie o godz. 11.00 udaliśmy się na cmentarz komunalny przy ulicy Wspólnej na uroczyste spotkanie z krótką lekcją historii i Apelem Poległych, złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze przy Krzyżu Katyńskim oraz na Grobie Nieznanego Żołnierza dla uczczenia pamięci Polaków pomordowanych w lasach katyńskich.

,,Dla nich nie pisze się nekrologów,

Dla nich tylko nasza pamięć

I ból niepocieszonych…”