Apel podsumowujący Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych –  październik 2018 r.

Apel podsumowujący Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych –  31 X 2018 r.

 

*****************************************************************

Prace nagrodzone w konkursie na SLEEVEFACE

*****************************************************************

 

WYNIKI KONKURSÓW:

 

FLASHMOB + ŻYWY OBRAZ
Aby pobrać/odczytać dokument kliknij w powyższy link

 

 

 

SLEEVEFACE
Aby pobrać/odczytać dokument kliknij w powyższy link

 

 

 

BROSZURA
Aby pobrać/odczytać dokument kliknij w powyższy link

 

 

*****************************************************************

 

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych –  październik 2018 r.

Tegoroczne hasło: „Książka to przyszłość”

Ogłaszamy następujące konkursy:

  • Konkurs na wykonanie i cyfrowe utrwalenie klasowego FLASHMOBU lub innej formy wydarzenia związanego z  czytaniem ulubionej lektury.  

Flashmob, czyli akcja w przestrzeni publicznej, z książkami w roli głównej – osoby zbierają się w publicznym miejscu, by wspólnie uczestniczyć w kilkuminutowym zdarzeniu, które jest zaskakujące dla przypadkowych przechodniów. To zabawa, podczas której mamy szansę przekazać wspólnie jakąś ideę – zachęcić wszystkich, bez względu na wiek, by sięgali po książki. Czytanie rozbudza wyobraźnię, powiększa zasób słownictwa a przede wszystkim pozwala miło spędzić czas. Zatem zabierzcie swoje ulubione książki i do… akcji! Róbcie zdjęcia, kręćcie filmy!

  • Konkurs na fotografię przedstawiającą klasową WIZUALIZACJĘ OPISU Z DZIEŁA LITERACKIEGO – ŻYWY OBRAZ.

Żywy obraz to technika umożliwiająca wyrażanie określonych treści bez użycia słów. Tematem żywego obrazu, czyli obrazu utworzonego z ludzi, może być np. scena z przeczytanego tekstu. Uczniowie przygotowują scenografię, kostiumy, rekwizyty i  przedstawiają wybraną sytuację za pomocą komunikacji pozajęzykowej, przyjmując odpowiednią postawę, wykorzystując gesty oraz mimikę. I należy żywy obraz utrwalić – zrobić fotografię – format 15 x 21 cm naklejony na karton A4. Z tyłu należy przykleić fragment dzieła literackiego, który był wizualizowany.

  • Konkurs na SLEEVEFACE, czyli zdjęcie przedstawiające osobę fotografowaną z zasłoniętą przez okładkę książki częścią ciała. W efekcie otrzymuje się złudzenie prezentujące kreatywne i śmieszne połączenie naszej osobowości z ukrytym książkowym alter ego. W Sleeveface potrzebna jest jedynie wyobraźnia i aparat. Dobra zabawa gwarantowana!

Fotografie w formacie 15 x 21 cm naklejone na karton A4 należy z tyłu opisać: imię i nazwisko autora, klasa.

  •  Konkurs na BROSZURĘ dotyczącą Adama Mickiewicza.

Broszurę należy przygotować na kartce A4 złożonej jak na rysunku poniżej.

Struktura broszury:

  • Biografia artystyczna (BIO, przebieg kariery, nauka, doświadczenie).
  • Artist Resume (osiągnięcia).
  • Artist Statement (idee fix, opis specyfiki twórczości).
  • Przykłady prac (konkretne dzieła, cytaty).
  • Aktualności/informacje prasowe, np. biografia, dobre strony o artyście w internecie itp.
  • Kontakt (jego dawny adres zamieszkania).

Do broszury należy przypiąć dane autora: imię i nazwisko, klasa.

 

Wszystkie prace należy składać u polonistów lub w bibliotece szkolnej do dnia 24 X 2018 r.

 

Organizatorzy konkursów:

Nauczyciele poloniści i bibliotekarz