Kwiecień miesiącem działań ekologicznych

Kwiecień jest miesiącem, w którym chcemy zachęcić wszystkich do czynnego udziału w działaniach ekologicznych na rzecz naszego najbliższego otoczenia.

W najbliższym czasie w naszej szkole odbędą się dwie akcje ekologiczne: zbiórka elektroodpadów w ramach krakowskiej kampanii „Kraków w dobrym klimacie” oraz zbiórka używanej odzieży w ramach konkursu” Ecokonkurs”.

  1. 27 kwietnia 2022 r. (środa) naszą szkołę odwiedzi elektrobrygada z MPO, która odbierze od nas zebrane elektroodpady (baterie, żarówki, płyty cd, drobny sprzęt elektroniczny i AGD). W zamian otrzymamy sadzonki roślin.

Rzeczy na zbiórkę będzie można przynosić od 25 kwietnia (poniedziałku) i składać je w specjalnie do tego wyznaczonym miejscu.

2. Równocześnie zachęcamy do udziału w konkursie ekologicznym „Ecokonkurs” organizowanym przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo.

Konkurs polega na zebraniu jak największej ilości odzieży używanej, która następnie zostanie poddana recyklingowi. Zwycięży ta grupa, która zbierze największą ilość odzieży używanej.

Co będziemy zbierać?

Wszelkie elementy garderoby damskiej, męskiej oraz dziecięcej, w szczególności swetry, bluzki, bluzy, t-shirty, spodnie, spódnice, sukienki, sparowane buty, kurtki, płaszcze, torby, czapki, szaliki itp.
Nie zbieramy bielizny.

Ubrania powinny być niezniszczone, suche, czyste, nadające się do ponownego założenia.

Termin zbiórki w szkole: 26 kwietnia – 9 maja 2022 r.

Finał konkursu: 17 czerwca 2022 r.