HAPPY THANKSGIVING!

THANKSGIVING – Święto Dziękczynienia to najbardziej wyczekiwane rodzinne święto w USA. Choć obchodzone jest także w kilku innych krajach anglojęzycznych, to właśnie w Stanach jest jednym z najważniejszych momentów w roku. Według tradycji, tego dnia Amerykanie dziękują za miniony rok, jesienne plony, jak również pozostałe błogosławieństwa, którymi zostali obdarzeni.

Legenda głosi, że Święto Dziękczynienia po raz pierwszy było obchodzone w roku 1621, kiedy to angielscy koloniści z Plymouth w Massachusetts spotkali się na ucztowaniu wraz z plemieniem Indian Wampanoag. Oficjalnie, Abraham Lincoln w 1867 roku ogłosił Dzień Dziękczynienia świętem narodowym. Thanksgiving obchodzone jest w USA co roku w czwarty czwartek listopada.

Amerykanie mówią, że Święto Dziękczynienia „is all about family, friends and food”. Ten dzień kojarzy się wszystkim ze spotkaniem najbliższych członków rodziny, pysznym jedzeniem – jest pełen radości, tradycji i symboli. Niekwestionowanym symbolem Święta Dziękczynienia jest indyk!

24 listopada 2022 roku, także w naszej szkole obchodziliśmy Święto Dziękczynienia:

• Z tej okazji klasa 8b przygotowała projekty dotyczące Thanksgiving, które można podziwiać na naszej gazetce ściennej.
  • W klasie 6a zostały przeprowadzone „słodkie warsztaty” – uczniowie wykonali symboliczne indyki z ciasteczek i innych słodkości.

Zachęcamy do słodkiej zabawy w domu. HAPPY THANKSGIVING!