CAŁOROCZNY KONKURS PRZYRODNICZY ”MŁODY ODKRYWCA – CZTERY PORY ROKU”

Zapraszamy wszystkich sympatyków przyrody z klas II i III, do wzięcia udziału w całorocznym konkursie przyrodniczym. Konkurs rusza już w tym tygodniu i potrwa do końca maja.

Na czym polega?

Dwa razy w tygodniu, na drzwiach sali 203 będzie powieszony rebus, który dzieci będą musiały rozwiązać. Rebus ten będzie hasłem ciekawostki przyrodniczej na daną porę roku.

Każdą ciekawostkę, którą dziecko otrzyma, należy przepisać do specjalnie założonego zeszytu, a pod nią wykonać rysunek. W całym roku będzie aż 25 rebusów do rozwiązania!

Konkurs „CZTERY PORY ROKU” swym zakresem odnosi się do treści, osiągnięć i umiejętności zawartych w podstawie programowej edukacji wczesnoszkolnej.

CELE KONKURSU:

• zachęcenie uczniów do samodzielnego zdobywania i pogłębiania wiedzy,
  • zainteresowanie uczniów światem przyrody, uwrażliwienie na jego różnorodność, bogactwo i piękno,
  • poznanie i rozumienie zmian, jakie zachodzą wraz ze zmianą pór roku w przyrodzie,
  • rozbudzenie inwencji twórczej dziecka, sprawności manualnej oraz rozwijanie zainteresowań plastycznych.

Zachęcam do udziału.

Dominika Wiczkowska – wychowawczyni klasy II C