Absolwentka SP nr 55 laureatką XXVI krakowskiej edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „8 WSPANIAŁYCH”

W piątek, 25 września poznaliśmy LAUREATÓW 26. edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „8 Wspaniałych”. Jest wśród nich nasza absolwentka – MAGDA MAJ.  

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Uczestnicy Konkursu, to młodzi ludzie, uczniowie klas 7-8 szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych – uczący się w Krakowie, wyróżniający się konsekwentną pracą potrzebującym, podejmowaniem służby na rzecz społeczeństwa i środowiska, odwagą w obronie dobra i prawdy, nienaganną postawą w życiu codziennym.

W 26. edycji Konkursu wzięła udział nasza uczennica – wolontariuszka, która od lat swoim zachowaniem, postawą i niesieniem pomocy innym, może stanowić wzór do naśladowania. MAGDA MAJ z klasy 8a już w ubiegłym roku szkolnym 2019/2020 trafiła do grona Finalistów Konkursu. Jednak ze względu na czas pandemii i lockdown Finał Konkursu został przeniesiony na wrzesień 2020. 

 

Magda Maj, absolwentka Szkoły Podstawowej nr 55

Rozpoczęła swoją aktywność wolontariacką wraz ze wstąpieniem do harcerstwa. Jest przyboczną w 21. Podgórskiej Gromadzie Zuchowej „Nakwach”. Wraz z Krakowską Szkołą Filmową kręci filmy o tematyce społecznej. Pomagała organizować Bieg Wielkich Serc. Jedną z jej pasji jest taniec, którym zajmuje się od 11 lat. Aktywna w szkolnych działaniach samorządowych, przez pięć lat była klasowym skarbnikiem. Współorganizowała m.in. osiedlowy Festyn „Kurdwanów dla Niepodległej”, Dni Katyńskie. Porządkowała zbiory biblioteki szkolnej. Uczestniczyła także w akcjach charytatywnych (m.in. „Szlachetna Paczka”, „Góra Grosza”, zbiórka karmy dla zwierząt w schronisku). Pomagała koleżankom obcojęzycznym w szkole. Opiekowała się dziećmi w świetlicy szkolnej.

Artykuł dotyczący Uroczystej Gali Konkursu i rozdania nagród 

Film z Uroczystej Gali 26. edycji Konkursu

dyplom 8 Wspanialych Magda Maj