Drodzy Rodzice!
Chciałabym zapewnić, że związku z zaistniałą sytuacją służę pomocą w razie jakichkolwiek pytań, kłopotów lub wątpliwości.

Można się ze mną kontaktować za pomocą poczty elektronicznej:    pedagogsp55@gmail.com

oraz w trakcie dyżurów telefonicznych pod numerem 513 681 904 od poniedziałku do piątku w godzinach 10 -13 oraz 16-17.

Zachęcam również do regularnego zapoznawania się z informacjami i materiałami zamieszczanymi na stronie naszej szkoły oraz w zakładce pedagoga szkolnego. Znaleźć  tu można porady, wskazówki, ciekawe linki i propozycje materiałów do pracy.

Życzę Państwu Wszystkiego dobrego w tej trudnej dla każdego sytuacji.

Pedagog szkolny – Jolanta Goch

W związku z faktem, że chcąc nie chcąc, nasze dzieci w ostatnim czasie spędzają sporo czasu przed ekranami różnych urządzeń poniżej zamieszczam krótką informację pt. „Ustalamy domowe zasady ekranowe”.

Domowe-Zasady-Ekranowe_FDDS_infografika-A4

Drodzy Uczniowie!

Jeśli chcielibyście porozmawiać, podzielić się swoimi obawami lub sukcesami, potrzebujecie pomocy lub po prostu, najzwyczajniej w świecie się wam nudzi- zapraszam do kontaktu. Można do mnie zadzwonić, napisać sms lub maila (dane kontaktowe znajdziecie powyżej).

Zaglądajcie na tą stronę w wolnej chwili – postaram się umieszczać tu dla Was propozycje aktywności na ten czas izolacji i materiały do pracy dla uczniów dyslektycznych.

Do Was należy wybór czy zechcecie z tego skorzystać czy nie :).

Życzę nam wszystkim pozostania w zdrowiu i jak najszybszego powrotu do „normalnego” trybu życia:).

Poniżej kilka porad w formie schematu rysunkowego : „Jak skutecznie uczyć się w domu” oraz „Jak przetrwać ten czas w domu”.

źródło: Facebook (grupa: Nauczyciele z pasją)
mgr JOLANTA GOCH

poniedziałek 9:30 – 13:30:

wtorek        8:45 – 14:00

środa          10:00 – 15:00

czwartek     9:45 – 12.30

piątek         8.00 – 12:00   Dyżur dla rodziców -8-8:45

Dodatkowy dyżur popołudniowy dla rodziców – pierwsza środa miesiąca- od 17 – 18

Drodzy Rodzice,

Spotkania, poza wyznaczonymi godzinami dyżurów, proszę, w miarę możliwości, zgłaszać wcześniej np. telefonicznie (tel.126550266, wew. 24).

Szkoła współpracuje z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną nr 3 w Krakowie w zakresie organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej dla naszych uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli.

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 3 w Krakowie jest publiczną placówką oświatowo-wychowawczą, jedną z czterech rejonowych Poradni Miasta Krakowa.

Świadczona pomoc psychologiczno-pedagogiczna jest bezpłatna i dobrowolna i nie wymaga skierowania.

Kontakt:

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 3

1. Konfederacka 18

tel. 12 266-19-50

ppp3krakow@gmail.com

Poradnia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-19.00

Opiekun szkoły z ramienia poradni w roku szkolnym 2019/2020: mgr Katarzyna Gruszczyńska.

Druga poradnia, która udziela bezpłatnej pomocy dla uczniów z terenu miasta Krakowa to Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna dla Dzieci z Niepowodzeniami Edukacyjnymi w Krakowie (dawniej Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna dla Dzieci Dyslektycznych).

Poradnia oferuje:

specjalistyczną diagnozę psychologiczno-pedagogiczną przyczyn trudności w nauce oraz indywidualne i grupowe zajęcia terapeutyczne

pomoc psychologiczną, pedagogiczną i logopedyczną dzieciom z niepowodzeniami edukacyjnym, przyczyną których są: specyficzne trudności w uczeniu się (dysleksja rozwojowa), inteligencja niższa niż przeciętna, zaburzenia komunikacji językowej (niedokształcenie mowy o typie afazji i jąkania) oraz trudności adaptacyjne związane ze wcześniejszym kształceniem za granicą oraz problemy wynikające z odrębności kulturowych (dzieci z mniejszości narodowych).

Kontakt:

1. Św. Gertrudy 2