SP 55 najlepszą szkołą w Dzielnicy! – Ogłoszono ranking krakowskich podstawówek

Portal miastopociech.pl ogłosił ranking krakowskich szkół podstawowych przygotowany w oparciu o wyniku egzaminu ósmoklasisty. O miejscu w zestawieniu zdecydowała średnia wyników ze wszystkich zdawanych przedmiotów w danej szkole. 
SP 55 najlepszą szkołą w Dzielnicy!
„Pierwsze miejsca rankingów zwykle okupują szkoły prywatne, społeczne i katolickie, czyli te, które same wybierają sobie uczniów po wcześniejszym przeprowadzeniu egzaminów wstępnych. Publiczne szkoły samorządowe nie mają takiej możliwości, muszą przyjąć wszystkie dzieci mieszkające w rejonie. Mimo to, wiele z nich osiąga na egzaminach końcowych bardzo dobre rezultaty i z powodzeniem może konkurować z płatnymi podstawówkami”.

 

Cały artykuł: Oto najlepsze szkoły samorządowe w Krakowie