Akademia przyszłości

Inauguracja Akademii Przyszłości 2023/2024

Stowarzyszenie Wiosna, organizator projektu Akademia Przyszłości, serdecznie zaprasza młodych adeptów Akademii oraz ich Rodziców na uroczyste rozpoczęcie Akademii.

Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 22.10.2022 r. o godz. 11:00 w sali amfiteatralnej w Zespole Dydaktyczno – Bibliotecznym UJul. Gronostajowa 7, Kraków

Rodzice muszą przed wydarzeniem wypełnić zgodę dla Dziecka i dostarczyć ją nam na miejscu.
WAŻNE – Dziecko bez zgody nie będzie niestety mogło wziąć udziału w wydarzeniu.

Zaproszenie-Inauguracja-Krakow

Czym jest Akademia Przyszłości?

AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI powstała po to, aby pomagać dzieciom doświadczającym na co dzień niepowodzeń szkolnych w myśl hasła, że każde dziecko ma prawo do sukcesu. To jedyna w swoim rodzaju uczelnia, w której podstawowym standardem jest indywidualne zaangażowanie!

Podczas cotygodniowych spotkań wolontariusze organizują uczniom zajęcia, w trakcie których dzielą się swoją wiedzą i zainteresowaniami. Dbają przy tym o zapewnienie każdemu dziecku doświadczenia jego osobistego sukcesu. Nie jest to zatem zwykła forma pomocy w nauce. Zadaniem Tutora nie jest udzielanie korepetycji, ale poszukiwanie takich metod pracy, aby na każdych zajęciach, uczeń mógł ocenić siebie w kategoriach: to już potrafię, to wiem, to mi się dzisiaj udało… Służy temu tzw. system łatwych zadań, polegający na takiej pracy z dzieckiem, aby poprzez  zmierzenie się z łatwiejszymi zadaniami, miało okazję doświadczyć sukcesu.