Wycieczka klasy 5a i 5b

16 września 2021 r. klasy 5a i 5b uczestniczyły w wycieczce do gotyckiej kolegiaty NMP w Wiślicy oraz neolitycznej kopalni krzemienia pasiastego, wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO, w Krzemionkach Opatowskich.

Podziemna trasa turystyczna w Krzemionkach jest jedynym tego typu obiektem na świecie otwartym dla szerszej publiczności, liczy ok. 1,5 km długości i prezentuje oryginalne wyrobiska neolitycznych kopalń, hałdy górnicze oraz zagłębienia poszybowe, składające się na wyjątkowy krajobraz przemysłowy sprzed 5000 lat. Mieliśmy możliwość obejrzenia zarówno świetnie zachowanych wyrobisk pradziejowych kopalń krzemienia pasiastego, jak i zapoznania się z geologią regionu.

Dokumentację fotograficzną, autorstwa Pani Doroty Białkowskiej, można obejrzeć klikając w link zamieszczony poniżej: ZDJĘCIA – wycieczka 5a i 5b do Wiślicy i Krzemionek Opatowskich