Szlachetna Paczka 2022

 Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele!

W grudniu w naszej szkole Samorząd Uczniowski już po raz 10 zorganizował zbiórkę charytatywną w ramach akcji “Szlachetna Paczka”. W zbiórkę zaangażowali się uczniowie, nauczyciele i rodzice – wszystkim chcielibyśmy bardzo gorąco podziękować za przekazane dary oraz fundusze. Z zebranych rzeczy udało się nam stworzyć  14 paczek, które  10 grudnia zostały przekazane Panu Markowi przez wolontariusza Stowarzyszenia Wiosna.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z wręczenia paczki.

Relacja ze spotkania z Rodziną przy wręczeniu paczki

Podczas weekendu cudów pan Marek z niecierpliwością czekał na przybycie wolontariuszy z darami przeznaczonymi dla niego. Po wejściu, nie był w stanie opisać swojej radości, że w tym roku, Mikołaj o nim nie zapomniał. Ale jak to było dokładnie? Pan Marek, w momencie gdy zobaczył jak wolontariusze wnoszą do jego mieszkania pralkę, rozpłakał się, i powiedział, że będzie to dla niego ogromne odciążenie. Dzięki temu będzie miał zdecydowanie lżej. Komfort jego życia zostanie podniesiony a niepełnosprawność nie będzie już tak doskwierać. Kiedy pan Marek otworzył paczkę, w której znajdowała się kurtka, od razu ją przymierzył i łamiącym się głosem powiedział, że nareszcie będzie mu ciepło i nie będzie musiał marznąć.

 Jednak największe emocje bez wątpienia wywołała zielona teczka, w której były własnoręcznie wykonane przez dzieci prace, specjalnie dla pana Marka. Pomimo, iż na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że nie jest to zbyt uczuciowy człowiek, to nie był w stanie powstrzymać łez wzruszenia, i jak stwierdził, nigdy nikt dla niego nie zrobił czegoś takiego. Dzieci poświęciły swój czas, tylko po to, aby zrobić coś wyjątkowego specjalnie dla pana Marka, a to dla niego bezcenny prezent. Mężczyzna był bardzo wzruszony pomocą, którą otrzymał. Dzięki niej, nie będzie musiał się martwić, że nie będzie miał co zjeść podczas zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Pan Marek był zaskoczony ilością paczek, które otrzymał, nie spodziewał się, że w czasach kryzysu, otrzyma tak obfite dary.

 Nie ukrywam, że był to również wzruszający moment dla wolontariuszy, to piękne doświadczenie móc widzieć, jak czyjś świat właśnie zmienia się na lepsze i człowiek, który na prawdę tej pomocy potrzebował, otrzymał ją dzięki ludziom o wielkich sercach.

Słowo od Rodziny

Pan Marek pragnie z całego serca podziękować wszystkim zaangażowanym, którzy zdecydowali się pochylić nad jego losem. Wysyła serdeczne uściski dla dzieci, które sprawiły mu najpiękniejszy prezent, jaki mógł sobie wymarzyć. Życzy wszystkim wspaniałych i ciepłych Świąt Bożego Narodzenia i samych pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku.

Słowo od Wolontariusza

Chciałem z całego serca podziękować Państwu za to, że zgodziliście się pomóc panu Markowi.

To piękne, że pomimo trudnych czasów, nadal są ludzie o dobrym sercu, którzy wspólnymi siłami są w stanie się zmobilizować i sprawić, że komuś innemu będzie lepiej i otrzyma szansę na lepsze jutro. Podczas przekazania paczek czułem, że ktoś właśnie otrzymał szansę na lepsze jutro, i będzie to z pewnością pierwszy krok do zmiany życia na lepsze.
Życzę wszystkim Wam i Waszym rodzinom pięknych, radosnych i przede wszystkim zdrowych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w ciepłym rodzinnym gronie. W Nadchodzącym Nowym Roku życzę wszystkiego co dobre, i potrzebnych łask Bożych. Niech dobro, wróci do każdego ze zdwojoną siłą!
Wszystkiego co najlepsze.