Szlachetna Paczka 2021

Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele!

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w tegoroczną akcję Szlachetna Paczka! Dzięki wspólnemu wysiłkowi po raz 9 udało nam się pomóc potrzebującej osobie !!!

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z relacją z wręczenia paczki.

Relacja Wolontariusza opiekującego się p.Tomaszem:

Przekazanie prezentów rozpoczęło się od dużej akcji logistycznej: wyniesienia starych i zepsutych sprzętów: lodówki, pralki i wersalki by zrobić miejsce dla nowych. W tym czasie Pan Tomasz był nieco zdezorientowany, ale posadziliśmy go na krześle by spokojnie się przyglądał. Towarzyszyła nam też opiekunka z PCK, która na co dzień pomaga schorowanemu mężczyźnie. Po ustawieniu nowych sprzętów zostaliśmy we trójkę i rozpakowywaliśmy pozostałe paczki. W pierwszej z nich był odkurzacz, na co pan Tomasz powiedział: „o mamma mia, jaki ładny. Trzeba mu znaleźć dobre miejsce”. Jeszcze większy zachwyt był pani opiekunki: „Panie Tomaszu, on będzie stał tu, na widoku. Będzie teraz często używany, bo tu trzeba solidnie poodkurzać.” Pan Tomasz powiedział, że kiedyś on sam takie zadania wykonywał, ale,i tu pokazał swoje wykrzywione palce u rąk, „dziś już nie potrafię”. Potem odpakowałam kurtkę. Pan ją zaraz przymierzył. Pomogłam mu ją ubrać. Pan się wyprostował, pogładził kurtkę rękoma i powiedział: „To jest kurtka dla mnie”. Rozmiar dobry. W kolejnych paczkach były koszule i podkoszulki: kolory takie jak chciał i koszule w kratę. Rozmiar też odpowiedni. Pani opiekunka powiedziała, że teraz wybierając się na wizytę do lekarza będzie wyglądał czysto i schludnie.
Na pewno przydadzą się też szampony i środki czystości, którymi opiekunka będzie miała czym czyścić mieszkanie. Dzięki otrzymanej pralce będzie mogła robić pranie na miejscu. Obiecała, że zacznie od firan i zasłon, które przez kilka sezonów nie były prane. Lodówka w końcu będzie lodówką a nie szafką na przechowywanie. Stara wersalka była w bardzo złym stanie z niskim siedziskiem, a to na niej Pan Tomasz spędzał dzień siedząc. Ciężko mu było wstać. Teraz nawet bez potrzeby jej rozkładania będzie mógł na niej porządnie się wyspać i komfortowo siedzieć w ciągu dnia. Bardzo spodobał mu się też otrzymany koc. Powiedział że jest milusi jak kiciuś i będzie od dziś pod nim spał.

Słowo od Wolontariusza

Ze swojego miejsca bardzo dziękuję gronu pedagogicznemu oraz rodzicom dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 55 im. Jarosława Iwaszkiewicza w Krakowie za zebranie funduszy, zakup i przekazane prezenty. Pani Jolancie dziękuję za bardzo dobrą współpracę i kontakt oraz cierpliwość przy organizowaniu paczki dla Pana Tomasza. Dziękuję również za pomoc przy wnoszeniu sprzętów Panu Dyrektorowi oraz Kierowcy. Tak jak wspomniałam już osobiście podczas rozmowy, było to największe wyzwanie w tegorocznej edycji w moim rejonie. Było ciężko ale bez Panów nie poradzilibyśmy sobie tak świetnie.
Wracając do Pana Tomasza na pewno podniesie mu się komfort życia. Sam od siebie dużo nie zdziała. Przekazane sprzęty oraz środki czystości pomogą choć trochę odświeżyć mieszkanie by było tam czyściej za sprawą opiekunki, która ma teraz czym sprzątać. Pan Tomasz ma na czym wygodnie spać i spędzać dzień.
W imieniu swoim oraz pozostałych Wolontariuszy Szlachetnej Paczki życzę wszystkim zdrowych, wesołych świąt Bożego Narodzenia, tak pięknych prezentów jak otrzymali nasi podopieczni i samych dobrych dni w Nowym Roku. Uczniom życzymy sukcesów w nauce i pielęgnowania pięknej tradycji w organizowaniu pomocy innym bo to jednoczy, integruje i sprawia dużo radości.