WYNIKI I ETAPU Ogólnopolskiego konkursu matematyczno-informatycznego

Zasady kwalifikacji.
Progi punktowe kwalifikujące do II etapu zostały ustalone zgodnie z regulaminem Konkursu w następujący sposób:

  • Klasy 5-6, 10 punktów lub więcej;
  • Klasy 7-8, 8 punktów lub więcej. 

Uczniowie mogli zdobyć maksymalnie 20 punktów, po jednym za każde prawidłowo rozwiązane zadanie.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pierwszy etap konkursu odbędzie się 26 października (czwartek) na lekcji 3 (godz.9.45-10.30) w jadalni. W tym etapie uczniowie będą mieli do rozwiązania 20 zadań matematycznych i logicznych.

Uczestnicy, którzy zgłosili chęć udziału proszeni są o przybycie do jadalni 5 minut przed rozpoczęciem konkursu.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Konkurs AleMózgi! to wyjątkowe wydarzenie, które umożliwia uczniom wykazanie się kreatywnością oraz umiejętnościami logicznego myślenia. Przygotowaliśmy dla Was ekscytujące zadania matematyczno-informatyczne oraz ciekawe materiały edukacyjne. Celem konkursu jest popularyzacja nauki programowania oraz rozwijanie umiejętności matematyczno-informatycznych wśród młodzieży szkolnej. Konkurs został zaprojektowany w taki sposób, aby uczestnicy mogli zgłębiać podstawy programowania w czasie jego trwania.

Wszystkie osoby zakwalifikowane do drugiego etapu konkursu, będą miały możliwość nauki programowania w języku Python od podstaw. Dedykowane materiały (artykuły i zadania) zostaną udostępnione na platformie www.codeforia.com. Uczniowie, którzy awansują do finału otrzymają podręcznik „Zaprzyjaźnij się z algorytmami”. Formuła Konkursu oraz platforma mają elementy gamifikacji, które motywują uczniów do nauki nowych umiejętności.

Zgłoszenia do 6 października u nauczycielki informatyki p.Agnieszki Stanisz.

Konkurs został objęty honorowym patronatem Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego oraz Ośrodka Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie. Partnerem konkursu jest Olimpiada Informatyczna Juniorów.