Ogólnopolski konkurs „The Bat Kid”- UWAGA! Zmiana terminu!

Drodzy Uczniowie,
Zapraszamy do wzięcia udziału w naszym ogólnopolskim konkursie „The Bat Kid”!
Organizator konkursu: Wacław Skoczylas (firma zewnętrzna)

TERMIN KONKURSU: 5 X 2022 r.

Co to jest The Bat Kid?
Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego ze słuchania ze zrozumieniem dla szkół podstawowych rozgrywany w trzech kategoriach: kl. IV, V-VI, VII-VIII.

Dlaczego warto wziąć udział?
W maju 2023 zostanie przeprowadzony kolejny egzamin ósmoklasisty. Nasz konkurs daje okazję oswojenia się ze stresem egzaminacyjnym podczas jednej z najtrudniejszych części tj. słuchania ze zrozumieniem. Im wcześniej zaczynamy trening tym lepiej!

Na czym on polega?
Podobnie jak w innych konkursach językowych szkoły otrzymują materiały i organizują konkurs w konkretnym dniu w całej Polsce. W chwili rozpoczęcia konkursu uruchomiona jest płyta CD, a uczniowie rozwiązują zadania ze słuchania ze zrozumieniem.

Jak wyglądają zadania?
Są to głównie scenki odgrywane przez native speakerów. Dodatkową atrakcją są zadania z piosenką w języku angielskim oraz rozpoznawanie różnych dźwięków. Uczniowie piszą swoje rozwiązania na kartkach, na których są kolorowe, atrakcyjne ilustracje.

Ile kosztuje uczestnictwo?
14, 50 zł
Zapisy do 16 IX (piątek) u nauczycieli j. angielskiego.

ZGODA RODZICA