Krakowski Południk Zerowy przy SP 55

Szkoła Podstawowa nr 55 w Krakowie ma wyjątkową lokalizację na mapie naszego miasta, a nawet świata! Przez jej teren przebiega bowiem Krakowski Południk Zerowy – polskie Greenwich. Ta geograficzna linia, wyznaczone przez stare obserwatorium astronomiczne przy ul. Kopernika to niezwykły pomnik astronomii i geografii, łączący się z osobą Mikołaja Kopernika i jego wielkiego dzieła „O obrotach sfer niebieskich” oraz polskiego twórcy metra (jednostki długości) – Stanisława Pudłowskiego. 

W tegorocznym budżecie obywatelskim Krakowa, dla Dzielnicy XI Podgórze Duchackie, jest projekt nr 1 dotyczący oznaczenia przy Szkole Podstawowej nr 55 linii Południka Krakowskiego, jako niezwykłej atrakcji edukacyjnej, stanowiącej pretekst do organizacji pikników naukowych dla uczniów i mieszkańców. 

Zachęcamy do oddania swoich głosów na ten projekt! Głosować mogą także uczniowie!