Konkurs literacki i plastyczny „Serce Kapsuły Czasu”

Konkurs literacki i plastyczny „Serce Kapsuły Czasu”.
Akcja o zasięgu ogólnopolskim adresowana jest do dzieci w wieku 0-100 lat.

Zadanie konkursowe brzmi:
„Podróż wyobraźnią w przyszłość! Twoja miejscowość, nasz świat za sto lat? Opowiedz o tym!”

Celem przedsięwzięcia jest stworzenie przez uczestników „Serca Kapsuły Czasu” – prac literackich i/lub plastycznych, które zamknięte we wnętrzu Kapsuły (rzeźby architektonicznej), stanowić będą jej istotę i zostaną przeniesione w czasie.
Termin składania prac upływa z dniem 30.11.2018 r.

Prace oceniać będą: publicysta Jacek Bańka, redaktor Michał Cetnarowski, artysta Marcin Czaja, filolog polski Justyna Krzysztyńska, pisarz Paweł Majka, dziennikarz Przemysław Osuchowski, krytyk literacki Maciej Parowski, artysta Marcin Wierzchowski oraz filolog polski Kornelia Wyszyńska.

Konkurs jest elementem ogólnopolskiego projektu pn. „Kapsuła Czasu”, którego celem jest budowa rzeźby architektonicznej. Obiekt stanie w prestiżowej lokalizacji w Krakowie, a prace dzieci przedstawiające wizje świata przyszłości staną się naszym dziedzictwem, które wspólnie podarujemy następnym pokoleniom. Planowane są otwarcia Serca Kapsuły Czasu za kolejne 10, 25, 50, 75 i 100 lat.

 

Koordynator Akcji „Serce Kapsuły Czasu”
Fundacja TworzyMY Kraków
http://tworzymykrakow.org/

 

Zaproszenie_SERCE KAPSUŁY CZASU

Regulamin_Serce Kapsuły Czasu