INFORMACJE DLA RODZICÓW UCZNIÓW ROZPOCZYNAJĄCYCH NAUKĘ W KLASIE PIERWSZEJ W ROKU SZKOLNYM 2023/2024

Szanowni Rodzice,
prosimy o zapoznanie się z kilkoma informacjami dotyczącymi Państwa dziecka w nowym roku szkolnym:

INFORMACJE OGÓLNE

• Nauka odbywa się w trybie jednozmianowym.
  • Zajęcia z języka angielskiego odbywają się w wymiarze 5 godzin tygodniowo.
  • Świetlica szkolna jest czynna w godzinach 7.00-17.00.
    Zapisu uczniów do świetlicy można dokonać już w dniu rozpoczęcia roku szkolnego
    – formularz zapisu do pobrania u wychowawców świetlicy.
  • Na terenie szkoły obowiązuje obuwie zamienne.
  • Na terenie szkoły działa stołówka szkolna prowadzona przez ajenta – dokładne informacje dostępne na stronie szkoły w zakładce „Stołówka – SMAK UP”.
  • Na uroczystościach szkolnych, uczniów obowiązuje strój galowy:
    dziewczynki – biała bluzka, granatowa lub czarna spódnica; chłopcy – biała koszula, granatowe lub czarne spodnie
  • Informacja o rozpoczęciu roku szkolnego 2023/2024 oraz o ślubowaniu klas pierwszych zostanie zamieszczona w ostatnim tygodniu sierpnia.
  • Listy z przydziałem uczniów do klas zostaną wywieszone na terenie szkoły w ostatnim tygodniu sierpnia.

INFORMACJA O PODRĘCZNIKACH

We wrześniu uczniowie otrzymają zakupione z dotacji celowej podręczniki i ćwiczenia do zajęć edukacji wczesnoszkolnej i języka angielskiego. Podręczniki są własnością szkoły
i zostaną wypożyczone na rok szkolny każdemu dziecku – regulamin wypożyczeń dostępny
na stronie internetowej szkoły w zakładce „Dokumenty” – „Regulamin korzystania z podręczników”. Ćwiczenia będą przekazywane bez obowiązku zwrotu.
Informacja na temat podręcznika i ćwiczeń do religii będzie podana we wrześniu.

Prosimy o śledzenie szkolnej strony internetowej.

WYPRAWKA DO KLASY PIERWSZEJ

• 2 zeszyty 16-kartkowe w linie (niebiesko-czerwone)
  • 1 zeszyt 16-kartkowy w kratkę
  • 2 teczki A4 (na gumkę)
  • blok techniczny biały, blok techniczny kolorowy, blok rysunkowy kolorowy (A4)
  • ryza białego papieru
  • blok techniczny kolorowy A3
  • zeszyt papierów kolorowych
  • farby plakatowe
  • 2 pędzle różnej grubości
  • plastikowy kubek do malowania
  • plastelina
  • pastele olejne
  • kredki Bambino
  • klej MAGIC (w tubce)

Wyposażenie piórnika:

• 2 ołówki, temperówka
  • nożyczki, linijka, gumka, klej w sztyfcie
  • kredki ołówkowe
  • kolorowe cienkopisy
  • pisaki
  • patyczki do liczenia

Prosimy o podpisanie wszystkich przyborów szkolnych oraz zeszytów (a później podręczników).

Dodatkowe wyposażenie:

• strój gimnastyczny w podpisanym worku (biała koszulka i ciemne spodenki)
  • obuwie na zmianę w podpisanym worku