ZDJĘCIA + relacja Rodziców! FESTYN SPORTOWO – REKREACYJNY!

Każda okazja jest dobra, żeby sprawić dzieciom radość. Tradycyjnie więc, co roku „pod pretekstem” Dnia Dziecka, żeby umilić uczniom odliczanie do zbliżających się wielkimi krokami wakacji, Szkoła Podstawowa nr 55 organizuje Festyn sportowo-rekreacyjny, z mnóstwem dodatkowych atrakcji. Nie inaczej było i w tym roku, kiedy to 11 czerwca przy Dobczyckiej 20 rozbrzmiała muzyka, dało się słyszeć większy niż zwykle gwar wokół szkolnych boisk, a nawet sygnały dźwiękowe pojazdów specjalnych. Wprawne ucho było w stanie jednak dosłyszeć również inne dźwięki, choćby strzelającego popcornu.

Głównym punktem Festynu były zawody sportowe w piłkę nożną, koszykówkę oraz siatkówkę, w których brały udział wszystkie klasy 4-8, a dla klas 1-3 przygotowany był przez rodziców tor z przeszkodami, wykorzystujący zarówno urządzenia wchodzące w skład placu zabaw Nivea, jak i szkolny sprzęt sportowy.

Dyrekcja szkoły zatroszczyła się również o tzw. dmuchańce, teoretycznie dla tych młodszych, choć wszyscy wiemy, że nawet dorośli chcieliby raz w roku się tak pobawić, więc nie ma się co dziwić, że i niektórzy starsi uczniowie ulegali tej pokusie.

Wychodzące ze szkoły dzieciaki, witał jednak najpierw dostojny, groźnie wyglądający byk rodeo, który nie zamierzał dać się łatwo ujeździć. Mimo to kolejka chętnych do okiełznania „zwierzęcia” ciągnęła się przez większość festynu aż na schody szkolne. Wysiłek fizyczny, dawka adrenaliny i salwa śmiechu po lądowaniu, tak można w skrócie opisać to, co się tam działo.

Rada Rodziców, dzięki wsparciu wielu firm, organizacji, podmiotów z sektora publicznego jak również samych rodziców, zgromadziła znaczą ilość przedmiotów, z których zorganizowana została loteria fantowa. Jest to już obecnie nieodzowny element Festynu, który rok w rok cieszy się bardzo dużą popularnością i rok w rok mimo coraz większej liczby fantów, ciągle nie zaspokaja w pełni chęci dzieciaków na kolejne losy dostępne do kupienia.

Z atrakcji przygotowanych przez rodziców, zainteresowaniem cieszyły się również stanowiska, na których zarówno dziewczynki jak i chłopcy z dłuższymi włosami mieli plecione kolorowe warkocze. Mimo iż wykonanie warkoczy zajmowało sporo czasu i długo trzeba było czekać w kolejce, dzieci podejmowały to wyrzeczenie dla atrakcyjnej przemiany wizualnej swoich włosów. Również na stanowisku robienia tatuaży, rodzicie je obsługujący, mieli pełne ręce roboty do samego końca Festynu.

Dodatkowe atrakcje zorganizowane dzięki rodzicom uczniów zapewniła obecność ratowników medycznych, którzy prowadzili z uczniami rozmowy, przeprowadzali z nimi ćwiczenia jak również dawali unikatową okazję do sprawdzenia, jak bardzo ustabilizowany jest poszkodowany na specjalnych ratowniczych noszach. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się również z wyposażeniem ambulansu, a strażacy prezentowali wyposażenie swojego pojazdu ratowniczo-gaśniczego.

Największą nowością w tym roku było stanowisko do strzelania z broni ASG (AirSoft Gun) do celu przygotowane przez jednego z rodziców. Usytuowana na uboczu, odpowiednio zabezpieczona ministrzelnica cieszyła się zaskakująco dużym zainteresowaniem najmłodszych uczniów, mimo że dla niektórych z nich trzymanie tak ciężkich replik broni nie było zadaniem łatwym. Tymczasem już niebawem to uczniowie starszych klas będą mieli tego rodzaju aktywności w programie nauczania, tyle że będą one prowadzone w dedykowanych do takich szkoleń obiektach, a nie bezpośrednio na terenach szkół.

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!

11 czerwca, we wtorek w godzinach 8.30 – 13.30 odbędzie się FESTYN SPORTOWO – REKREACYJNY!

W tym dniu nie ma zajęć dydaktycznych! Odbywają się rozgrywki szkolne według poniższego harmonogramu oraz moc innych atrakcji!

Klasy 1-8 o 8.00 spotykają się z wychowawcą w sali, a oddziały OP2 i OP3 w świetlicy szkolnej.

Od godziny 8.30 można korzystać z różnych atrakcji przygotowanych w szkole i na podwórku szkolnym:

ROZGRYWKI SPORTOWE,

POCZĄTEK 8.30

Piłka nożna chłopców (boisko szkolne):

Klasy IV8.30 – 9.30
Klasy V9.30 – 10.15
Klasy VI 10.15 – 11.00
Klasy VII11.00 – 11.45
Klasa VIII z wygraną kl. VII11.45 – 12.30

Koszykówka, siatkówka, ,,dwa ognie” dziewczęta (sala gimnastyczna):

Klasy VII8.30 – 9.15  koszykówka
Klasa VIII z wygraną klasą VII9.15 – 10.00 koszykówka
Klasy VI 10.00 – 10.45 siatkówka
Klasy V10.45 – 11.30 koszykówka
Klasy IV 11.30 – 12.30 ,,dwa ognie”

W trakcie festynu będzie prowadzona dla dzieci:
loteria fantowa, kiermasz ciast – odpłatnie
oraz inne niepłatne atrakcje- dmuchane zamki, kolorowe fryzury, wata cukrowa, popcorn, pokazy gogli VR (godz. 10-12), zawody sportowe dla uczniów klas 1-3 i wiele innych niespodzianek.

Pozostały pomiędzy rozgrywkami czas dzieci spędzają korzystając z atrakcji przygotowanych na terenie szkoły.

– Proszę o zaopatrzenie dzieci w napoje, nakrycie głowy w razie upału
– W tym dniu bez zmian pracuje świetlica szkolna.

13.30 Zakończenie Festynu sportowo – rekreacyjnego.

Serdecznie Zapraszamy!

Dyrekcja Szkoły, Rada Rodziców, Nauczyciele wychowania fizycznego oraz Samorząd Uczniowski