83 rocznica zbrodni katyńskiej – „Pamięć nie dała się zabić”

14 kwietnia 2023 r. przy Krzyżu Katyńskim, na cmentarzu przy ul. Wspólnej, odbył się uroczysty apel patriotyczny przygotowany przez uczniów klasy 6b pod kierunkiem pana Wojciecha Legawca i pani Krystyny Janiszewskiej.

Dokumentację fotograficzną, autorstwa Pani Doroty Białkowskiej, można obejrzeć klikając w powyższy link.

W kwietniu mija kolejna rocznica katyńskiego mordu popełnionego w 1940 roku przez stalinowskich oprawców na polskich oficerach.

W naszej Dzielnicy XI znajduje się symboliczne miejsce, w którym składamy hołd wszystkim Polakom zamordowanym w Katyniu, na „nieludzkiej ziemi” oraz poległym na wszystkich frontach I i II wojny światowej za Ojczyznę. Miejsce to znajduje się na cmentarzu przy ul. Wspólnej – jest nim Krzyż Katyński oraz Grób Nieznanego Żołnierza. W tym roku spotkamy się tam 14 kwietnia o godzinie 11.00 na uroczystym patriotycznym apelu. Apel przygotowali uczniowie klasy 6b pod kierunkiem pana Wojciecha Legawca i pani Krystyny Janiszewskiej.

Nasza szkoła już od ponad dwudziestu lat opiekuje się wymienionymi Miejscami Pamięci Narodowej, pielęgnując je, ozdabiając i zapalając znicze pamięci przy każdej rocznicy patriotyczno-historycznej w ciągu całego roku.

W tym roku wracamy do wspólnych spotkań przy symbolicznych mogiłach razem ze społecznością lokalną, przedstawicielami lokalnych władz i organizacji.

Serdecznie zapraszamy pod Krzyż Katyński na krótką uroczystość i Apel Poległych.

Pamięć – to nasza wspólne zadanie.

Żołnierzom naszym
Jeńcom wojennym