Karta rowerowa – egzamin

Znajomość przepisów i świadomość zasad ruchu drogowego związana z posiadaniem karty rowerowej jest ważna nie tylko ze względów formalnych, ale przede wszystkim w aspekcie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu. Karta rowerowa uprawnia również do poruszania się urządzeniami transportu osobistego (UTO).

ZAPISY:
Uczniowie z klas V oraz starszych, którzy chcą zdobyć uprawnienia, proszeni są o zapisanie się na egzamin u nauczycielki techniki i informatyki Pani Agnieszki Stanisz (sala 102) do dnia 16 października 2024 r.

Egzamin teoretyczny planowany jest w dniu 21 października 2024 r. w godzinach popołudniowych.
Szczegółowe informacje dotyczące egzaminu zostaną opublikowane po zakończeniu przyjmowania zgłoszeń.
Termin egzaminu praktycznego zostanie podany po przeprowadzeniu egzaminu teoretycznego.
Egzamin praktyczny uzależniony jest od warunków atmosferycznych, dlatego prosimy śledzić informacje zamieszczane na stronie szkoły.

Przed egzaminem warto przypomnieć sobie najważniejsze zagadnienia i przepisy dotyczące ruchu drogowego.
Materiały edukacyjne można znaleźć na stronie Małopolskiej Policji -> LINK

A także zapoznać się z poniższym filmem edukacyjnym:

Aby lepiej przygotować się do testu, warto skorzystać z pomocy zamieszczonych pod linkiem -> LINK